Praktyk NLP – kurs zaawansowany

Ukończyłeś Praktyka i chcesz dalej zgłębiać metody NLP?

Już 9 września rozpoczynamy kolejną edycję zaawansowanego kursu Praktyk NLP.

Praktyk NLP Zaawansowany, to szkolenie rozwijające kompetencje i modele zdobyte na Praktyku NLP. Czego dowiesz się w trakcie 75 godzin kursu?

  • poznasz nieświadome strategie przetwarzania informacji, które odgrywają kluczowe znaczenie w komunikowaniu się i motywowaniu, szczególnie przydatne rekruterom poszukującym osób najlepiej odpowiadających wymogom stanowiska, menedżerom pragnącym lepiej  zarządzać swoim zespołem, handlowcom i osobom odpowiedzialnym za kontakt z klientem, poszukującym klucza do skutecznej komunikacji, terapeutom, coachom wspierających rozwój swoich klientów oraz wszystkim osobom, które pragną lepiej zrozumieć siebie i innych ludzi,
  • rozwiniesz umiejętności pracy z emocjami poprzez nowe, bardziej rozbudowane narzędzia wykorzystujące submodalności i kotwiczenie, które pozwolą Ci jeszcze efektywniej radzić sobie w trudnych sytuacjach, będących źródłem napięcia, stresu i lęku a także przezwyciężać fobie,
  • nauczysz się lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami z przeszłości zamieniając emocje w okazję do nauki poprzez czerpanie informacji zwrotnej z porażek w życiu osobistym i zawodowym.

Podczas zajęć poznasz narzędzia umożliwiające diagnozę problemu, zestaw technik usprawniających uczenie się i działanie oraz wdrażanie nowo poznanych umiejętności.

Kurs jest adresowany do wszystkich, którzy chcą kontynuować zgłębianie praktycznej wiedzy na temat skutecznego rozwiązywania problemów i realizacji celów, oraz posiąść dodatkowe, zaawansowane umiejętności w tym zakresie. Jest on naturalną kontynuacją szkolenia Praktyk NLP (poziom podstawowy) i wraz z nim przygotowuje do dalszego „stopnia wtajemniczenia”, jakim jest kurs Mistrz Praktyk NLP (NLP Master Practitioner).

Uwaga: przy dokonaniu zapisu do 7 lipca otrzymasz 500 PLN rabatu!*

*promocja jest dostępna dla absolwentów kursu Praktyk NLP w Polskim Instytucie NLP oraz uczestników, którzy dokonają zapisu na edycję letnią kursu Praktyk NLP. Promocja nie łączy się z innymi promocjami oferowanymi przez Polski Instytut NLP.

Więcej informacji znajdziesz tutaj

Praktyk NLP już we wrześniu – zapisz się na kurs lub dołącz do szkoły psychoterapii NLPt

Zapraszamy na jesienną edycję kursu Praktyk NLP, która rozpocznie się już 9.09. Jeśli czytasz ten wpis, to prawdopodobnie wiesz już coś o NLP i przewidujesz jakie możesz odnieść korzyści decydując się na udział w kursie. Ponieważ jednak jest wiele szkół NLP, które często skrajnie różnie podchodzą do tego czego konkretnie i w jaki sposób uczyć, przybliżymy Ci trochę czego możesz spodziewać się po Praktyku NLP w Polskim Instytucie NLP.

Co jest dla nas ważne?
  • Praktyka – większość zajęć to ćwiczenia. Oczywiście poznasz też niezbędną teorię, ale nadal ok 3/4 czasu każdego zjazdu to ćwiczenia, które będziesz wykonywać.
  • Etyka – NLP ma różną sławę. Często dlatego, że osoby je stosujące nie dbają o aspekt etyczny. My dbamy, traktujemy NLP jako narzędzie własnego rozwoju, nastawione na budowanie porozumienia i poprawianie swojej skuteczności, ale w taki sposób, żeby były neutralne, albo korzystne dla Twojego otoczenia.
  • Profesjonalizm – choć NLP nie jest metodą naukową, staramy się pokazywać jej aspekty odnoszące się do obecnej wiedzy z zakresu psychologii, socjologii, czy nawet biologii. Nasi trenerzy to praktycy z wieloletnim stażem stosujący NLP w różnych kontekstach, zarówno pomocowych (psychoterapia, coaching) jak i biznesu (menedżerowie, konsultanci, przedsiębiorcy).
  • Wysokie standardy nauczania – jako jedyny ośrodek w Polsce mamy akredytację EANLPt, organizacji dbającej o standardy uczenia NLP w Europie.
Czego nauczysz się na kursie?
  • Zaczniesz się skutecznie komunikować i budować trwałe relacje – historia NLP zaczyna się od badań nad komunikowaniem się. Dysponujemy wieloma narzędziami poprawiającymi komunikację na poziomie werbalnym i niewerbalnym, uczymy też jak efektywnie argumentować i lepiej rozumieć rozmówcę, a także jak radzić sobie z tzw. trudnymi rozmówcami i konfliktami.
  • Będziesz skuteczne planować cele i wdrażać je w życie – uczymy narzędzi pozwalających skutecznie pracować z celami, budować plan i motywację do ich realizacji, a także radzić sobie z trudnościami i przeszkodami.
  • Łatwo i szybko zarządzać emocjami – NLP to również doskonałe narzędzia do pracy z emocjami swoimi i innych osób. Nauczymy Cię jak radzić sobie z nieprzyjemnymi i nieadekwatnymi uczuciami, ale również jak budować i wzmacniać te przyjemne. To praktyczne narzędzia do poradzenia sobie ze złością, lękami, żalem, czy stresem.
  • Poznasz meandry nieświadomości – nauczysz się pracować ze swoimi procesami wewnętrznymi, często nieświadomymi. Poprzez naturalne stany transu i relaksacji nauczymy Cię jak sięgać do wewnętrznych zasobów – np. ukrytego spokoju czy pewności siebie.
  • Nauczysz się skuteczniej działać – poznasz metody odkodowywania swoich codziennych strategii oraz ich modyfikacji. Dzięki temu stanie się możliwe skuteczne optymalizowanie swoich zachowań oraz dostrzeganie co jest kluczem do ich skuteczności.
Dla kogo?

Nie ma ograniczeń zawodowych do uczestnictwa w Praktyku NLP. Jeśli jesteś ciekawy siebie, chcesz poprawić swoją skuteczność, sposób funkcjonowania, masz ochotę zainwestować w siebie, to zapraszamy. Przedstawiane modele są również wartościowym uzupełnieniem narzędziownika psychoterapeutów, coachów, trenerów, czy menedżerów

Sprawdź szczegóły: tutaj.

Praktyk NLP to również kurs wchodzący w skład Studium NLPt – jeśli chcesz rozpocząć edukację w zawodzie psychoterapeuty, to najlepsza okazja, żeby dołączyć do naszego studium. Więcej informacji o Studium NLPt znajdziesz na stronie: http://nlpt.edu.pl

 

Mistrz NLP – edycja 19 – startujemy 20.01.2018r.

Zapraszamy na kurs Mistrz Praktyk NLP. Podczas 190 godzin szkolenia będziemy zarówno rozwijać koncepcje i modele znane z Praktyka NLP, jak i poznawać zupełnie nowe. Przede wszystkim uczymy pracować z coraz głębszymi poziomami funkcjonowania: przekonaniami, wartościami i tożsamością. Poznasz:

  • model linii czasu (time-line) – rozbudowane narzędzie do pracy zarówno z zachowaniami, jak i przekonaniami, nawet bardzo głębokimi i nieświadomymi,
  • modelowanie – podstawę NLP, dzięki której będziesz mógł tworzyć własne modele i techniki,
  • techniki pracy z przekonaniami i wartościami – czyli czynnikami mającymi ogromny wpływ na motywacje i podejmowane działania,
  • metody pracy z tożsamością – integrowanie, odkrywanie nowych jej aspektów, zmianę spojrzenia na role, w które codziennie wchodzisz i które mniej bądź bardziej akceptujesz.

Mistrz NLP to przede wszystkim wędrówka w głąb siebie, okazja do lepszego zrozumienia swojego umysłu. To również doskonały zbiór narzędzi dla osób, które zajmują się profesjonalną pomocą – psychologów, psychoterapeutów, coachów.

Sprawdź szczegóły: tutaj.

Skończyłeś Praktyka NLP? Kurs zaawansowany czeka

Praktyk NLP Zaawansowany, to szkolenie rozwijające kompetencje i modele zdobyte na Praktyku NLP. Czego dowiesz się w trakcie 75 godzin kursu? 

  • poznasz meta-programy – nieświadome strategie, które odgrywają kluczowe znaczenie w komunikowaniu i motywowaniu się,
  • rozwiniesz umiejętności pracy z emocjami poprzez nowe, bardziej rozbudowane narzędzia wykorzystujące submodalności i kotwiczenie,
  • nauczysz się lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami z przeszłości zamieniając emocje w okazję do nauki.
Zapraszamy wszystkich Praktyków NLP, najbliższy kurs startuje już 04.02.17

Zebranie informacyjne coachingu wingwave

22.03.2024 odbędzie się już trzecie tego typu spotkanie. Wolny udział w sali lub online dla wszystkich zainteresowanych. Spotkanie będą prowadzili Sylwia Schimanski i Damian Partyka, certyfikowani coachowie wingwave® z Niemiec.

Zarejestrować się na to wydarzenie można tutaj: https://app.evenea.pl/event/spotkanieinfwingwave3/

Uczestnicy dowiedzą się czym wingwave różni się od innych metod i rodzajów coachingu, oraz będą mogli zobaczyć tę metodę w działaniu, w wykonaniu jej doświadczonych ekspertów. Jest to system, który w autorski sposób integruje NLP z EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocesing) – metodę leczenia m.in. traum – oraz kinezjologię stosowaną, dzięki której coach buduje bardziej bezpośrednią  komunikację z nieświadomym umysłem. Wingwave opiera się m.in. na odkryciu roli szybkich ruchów gałek ocznych w procesie przetwarzania informacji, integrowania doświadczeń i nowych umiejętności. Okazuje się, że przy obecnym trybie życia i stopniu obciążenia wyzwaniami, wiele osób nie ma możliwości dokonać takiej integracji, a ich faza snu REM (szybkie ruchy oczu) albo jest za krótka, albo zakłócona na inne sposoby. Wingwave przychodzi im z pomocą i co więcej, uczy jak w połączeniu z NLP, kinezjologią i pracą hipnotyczną bardziej intencjonalnie wykorzystywać te niezbędne dla zdrowia procesy neurologiczne, które są powiązane z  ruchami gałek ocznych.

Milton H. Erickson powiadał, że jeśli możesz przeprowadzić zmianę (u siebie lub u innych) szybciej i łatwiej, to zrób to szybciej i łatwiej. Wingwave jest praktycznym zastosowaniem tej zasady. Jednak prostota jego technicznego wykonania jest bardzo myląca, a właściwe posługiwanie się tego rodzaju coachingiem wymaga odpowiedniej wiedzy i treningu.

Choć w krajach niemieckojęzycznych i innych wingwave cieszy się dużym uznaniem, to w Polsce jest to system prawie nieznany. Aż do teraz. W dniach 18-21.04.2024 odbędzie się bowiem pierwsze całościowe szkolenie certyfikacyjne. Zapisać się na nie można tutaj: https://perfectcircle.pl/product/szkolenie-coachow-wingwave/

Nazwa „wing-wave” nawiązuje do ruchu skrzydeł motyla, który wygląda łagodnie i niepozornie, ale może spowodować rozległe i głębokie skutki w miejscach, gdzie w ogóle byśmy się tego nie spodziewali. Podobnie jest z zastosowaniem metod wingwave, z których mogą korzystać nie tylko coachowie, ale również psychologowie, psychoterapeuci, konsultanci, trenerzy i nauczyciele, terapeuci uzależnień, pedagodzy, osoby zainteresowane samorozwojem i wiele innych. Zapraszamy.

 

Wiosenny rozkwit z NLP – nowe edycje kursów

Właśnie kończy się 61 edycja kursu Praktyk NLP w naszym Instytucie, a wraz z wiosną rozpoczynają się kolejne szkolenia. Poniżej podajemy adresy stron ze szczegółowymi opisami oraz harmonogramami zajęć:

Praktyk NLP: https://econlp.eu/kursy-nlp/praktyk-nlp/

Praktyk NLP – kurs zaawansowany: https://econlp.eu/kursy-nlp/praktyk-nlp-kurs-zaawansowany/

Mistrz Praktyk NLP: https://econlp.eu/kursy-nlp/mistrz-nlp/

 

“Nowa nieświadomość” oraz jej znaczenie dla zdrowia, rozwoju i dobrostanu – wpis na blogu

W ostatnich dziesięcioleciach dokonała się prawdziwa rewolucja w rozumieniu czym jest i jak działa nieświadomy umysł. Wiele wniosły w tym względzie m.in. neuronauka, psychologia oraz nowe metody badawcze (np. techniki obrazowania mózgu) i wiele badań eksperymentalnych. W efekcie obecna wiedza na ten temat znacznie się różni od dawniejszych teorii. Badacze tych zagadnień wprowadzili nawet pojęcie „nowa nieświadomość” na określenie wyników swoich odkryć. Jednak przeciętny człowiek nadal nic o tym nie wie, jak też o roli, sposobach funkcjonowania i czekającym na spożytkowanie potencjale swojej nieświadomości. Odnośny wpis na blogu ma na celu przybliżyć ten temat i zachęcić do jego dalszej osobistej eksploracji, także w wymiarze praktycznym. Zapraszamy:  https://econlp.eu/blog/nowa-nieswiadomosc/

Coaching wingwave po raz pierwszy w Polsce – polecamy

Warszawa, 26.01.2024, g. 18.00 – 20.00. Wydarzenie będzie dostępne online.

Szczegóły i zapisy: https://app.evenea.pl/event/spotkanieinfwingwave/

Wingwave w unikalny sposób łączy elementy NLP, terapię EMDR (eye movement desensitisation and reprocessing) oraz kinezjologię stosowaną. To system cieszący się wielkim uznaniem w Niemczech, gdzie powstał, ale rozprzestrzenia się stopniowo na cały świat.

Podczas polecanego spotkania uczestnicy mają okazję poznać doświadczonego praktyka tej metody – Sylwię Schimanski, która nie tylko wyjaśni, na czym polega tego typu coaching oraz odpowie na nurtujące uczestników pytania, ale także zaprezentuje go w pracy na żywo z ochotnikami. Choć często uruchamia on głębokie i poruszające emocjonalnie procesy, to mistrzowski i troskliwy sposób prowadzenia, ciepło i poczucie humoru Sylwii sprawiają, że mimo wszystko osiągane zmiany wydają się być naturalne, oczywiste, wręcz nieuchronne.

Sylwia Schimanski – Wingwave Mastercoach i trener szkoleniowy na Polskę

 

 

 

Boże Narodzenie 2023

Dlaczego warto świętować i jak to robić w najlepszy sposób – z punktu widzenia autoterapii, autocoachingu i samouzdrawiania – opisywaliśmy już wcześniej na naszym blogu: https://econlp.eu/blog/jak-radzic-sobie-w-czasach-epidemii-i-innych-kryzysow-zakonczenie/. Święta Bożego Narodzenia są szczególną okazją do tego, by opisane w odnośniku wskazówki zastosować w praktyce. Życzymy wszystkim odwiedzającym naszą stronę, aby świadome świętowanie wniosło dodatkową, nową jakość do Waszego życia i funkcjonowania.

Jak pomnażać piękne chwile – nowy wpis na blogu

Skojarzenia dotyczące niezliczonych zdarzeń, sytuacji, spotkań, relacji, miejsc, okresów życia tworzą się automatycznie i trafiają do magazynu pamięci. Tam są przechowywane, niekiedy leżąc na stosach, schowane w zakurzonych pudłach, rzucone w kąt. Taki los spotyka także sporą część pięknych chwil, wzniosłych przeżyć, budujących wydarzeń. Z tego powodu dostęp do tych wewnętrznych zasobów pozostaje znacznie utrudniony.

Możemy jednak rozwijać umiejętność bardziej wspierającego gospodarowania wspomnieniami. Możemy o nie właściwie dbać, wzbogacać je i wzmacniać oraz ćwiczyć się w łatwym i sprawnym docieraniu do nich wedle własnej woli. Temu tematowi poświęcił całą książkę Meik Wiking, dyrektor Instytutu Badań nad Szczęściem w Kopenhadze. I o tym jest również najnowszy wpis na naszym blogu, pt. „Jak pomnażać piękne chwile w swoim życiu”.

Niektórzy zwracają uwagę, że przecież ważniejsze jest skupienie na przyszłości, stawianie sobie kolejnych celów i ich osiąganie. Zajmowanie się wspomnieniami wydaje się więc pozostawać w sprzeczności z orientacją na przyszłość. Tylko pozornie. Osiągnięcie celu, realizacja marzenia, kolejny sukces zasługują bowiem na to, byśmy je w sobie odpowiednio zintegrowali, przyswoili. Żebyśmy je celebrowali i w ten sposób „podkręcali” jeszcze bardziej ich jakość i wartość, jak to określa Wiking. Motywacja do spełniania kolejnych celów może na tym tylko zyskać. Więcej na ten temat znajduje w  https://econlp.eu/blog/jak-pomnazac-piekne-chwile-w-swoim-zyciu/

NLP i autocoaching. Zainwestuj w siebie – film na You Tube

Rozmowa autora kanału Invest Forest-Kamil Józefowski
z Benedyktem Peczko, dyrektorem Polskiego Instytutu NLP

W jaki sposób coaching i autocoaching wspierają samorozwój? Jak pomaga w tym neurolingwistyczne programowanie? Kurs Praktyk NLP – źródło narzędzi samodoskonalenia i przekraczania barier na jego ścieżce oraz inne ważne tematy w filmie poniżej.

 

Praktyk NLP – jesień 2023

Korzyści z uczestnictwa w tym szkoleniu jest wiele:

  • Zwiększenie efektywności swojej komunikacji, także w sytuacjach trudnych.
  • Pełniejsze rozumienie źródeł nieporozumień i uzyskanie sprawdzonych sposobów ich zapobiegania.
  • Odkrycie i rozwinięcie swoich zapomnianych mocnych stron.
  • Zwiększenie kontroli nad swoimi emocjami i reakcjami.
  • Rozwijanie skutecznych strategii myślenia i działania.
  • Budzenie pozytywnego potencjału swojej nieświadomości.
  • I wiele więcej.

W latach 70. ubiegłego wieku twórcom NLP udało się odkryć kluczowe elementy sukcesu w zakresie wywierania pozytywnego wpływu na siebie i w kontaktach z innymi. Początkowo ta praktyczna wiedza była dostępna tylko dla specjalistów w dziedzinie ochrony zdrowia psychicznego. Szybko jednak została doceniona w takich obszarach, jak edukacja, komunikacja publiczna, biznes (innowacyjność, zarządzanie, praca zespołowa, negocjacje, rozwiązywanie konfliktów, marketing, reklama, sprzedaż itp.), sport, a nawet potrzeby armii. Niektóre modele i techniki NLP stały się integralnym elementem szeroko rozumianej praktycznej psychologii, coachingu, programów samorozwoju i innych dziedzin. Dzięki naszemu szkoleniu stają się one dostępne także dla Ciebie.

Najbliższa edycja kursu Praktyk NLP rozpoczyna się 29.09.2023 r. Część zajęć będzie się odbywała w formie hybrydowej – zarówno w sali, jak też online. W ten sposób uwzględniamy potrzeby zarówno tych uczestników, którzy chcą odbyć cały kurs w kontakcie bezpośrednim, oraz osób, dla których niezbędnym ułatwieniem organizacyjnym jest możliwość częściowego uczestnictwa w trybie zdalnym.

Praktyk NLP – spójnie ze swoją nazwą – ma charakter praktyczny i wymaga ćwiczenia prezentowanych metod w działaniu. Z tego powodu dla realizacji znacznej części jego programu potrzebny jest kontakt bezpośredni, pełen dostęp do sygnałów płynących z mowy ciała, wykorzystanie przestrzeni itd. Część materiału obejmuje komunikację werbalną, wzorce językowe, techniki wyobrażeniowe i im podobne. Ten zakres programu da się opanować podczas zajęć online, dlatego również w takiej formie może on być dostępny podczas szkolenia.

Pełen opis kursu, harmonogram zajęć i inne szczegóły znajdują się na stronie: https://econlp.eu/kursy-nlp/praktyk-nlp/

Zachęcamy do skorzystania z promocyjnej wczesnej przedpłaty, aktualnej do 15.07.2023.

 

NLP w pigułce – warsztat 24.06.2023

Jednodniowy warsztat prowadzony w formie hybrydowej.

Uczestnicząc w tym warsztacie zyskujesz:

  • zwięzłe i praktyczne wprowadzenie w podstawy NLP,
  • 5 narzędzi o uniwersalnym zastosowaniu,
  • doświadczenie jak działa NLP – ćwiczenia,
  • odpowiedzi na pytania i wątpliwości, otrzymane z pierwszej ręki,
  • informacje o możliwościach szkoleń oraz zastosowań NLP.

Prowadzący: Benedykt Peczko, założyciel Polskiego Instytutu NLP

Dostarczamy rzetelnej wiedzy, nie obiecujemy gruszek na wierzbie, mówimy o ograniczeniach prezentowanych metod, a równocześnie pokazujemy jak wiele nowych możliwości staje się dostępnych dzięki stosowaniu NLP. Nauczamy w jaki sposób wykorzystywać poznawane narzędzia dla pożytku własnego i innych ludzi – zgodnie z pierwotnym zamysłem ich twórców. Tym właśnie charakteryzuje się profesjonalne NLP. Pełen opis warsztatu: https://econlp.eu/kursy-nlp/nlp-w-pigulce/

Zapraszamy.

 

Mogę wskazać ci tylko drzwi. Sam musisz przez nie przejść. – Morfeusz

„Autocoaching dla każdego” – bezpłatne fragmenty książki

Z przyjemnością informujemy, że są dostępne bezpłatnie fragmenty książki „Autocoaching dla każdego. Odnajdź swoje mocne strony i osiągnij zaplanowane cele.” autorstwa Benedykta Peczko.

W formie audiobooka można zapoznać się z wprowadzeniem i pierwszym rozdziałem pt. „Potęga założeń”:

 

W wersji e-booka dostępny jest rozdział 9 – „Przekonania – błogosławieństwo czy przekleństwo?”:

https://editio.pl/pobierz-fragment/autoco/pdf

Można także zapoznać się z recenzjami czytelników:

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5037548/autocoaching-dla-kazdego-odnajdz-swoje-mocne-strony-i-osiagnij-zaplanowane-cele

 

Autocoaching i autoterapia – wydarzenie live na FB

Benedykt Peczko, autor książki „Autocoaching dla każdego” i Adam Żemełka, autor „Autoterapii – sto dni do szczęśliwego życia” będą rozmawiali o praktycznych wskazówkach dotyczących samodzielnego wprowadzania pozytywnych zmian swojego funkcjonowania. Uczestnicy tego wydarzenia dowiedzą się, w jaki sposób możemy wykorzystać praktyczną wiedzę i narzędzia coachingu oraz psychoterapii do uwalniania siebie od balastu nieskutecznych, a często rodzących cierpienie nawyków myślenia, dokonywania wyborów i reagowania. Efektem jest większy zakres wolności i kontroli zarówno działań w świecie zewnętrznym, jak i swojego życia wewnętrznego. Sprawdzone metody profesjonalnej pomocy powinny być dostępne dla wszystkich, ale niestety tak nie jest. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak skutecznie rozwiązywać swoje problemy, pozbywać się przeszkadzających objawów i wpierać swój rozwój, zapraszamy:  https://fb.me/e/THSZeCKT

Autocoaching dla każdego – słowo od autora

Już na początku mojej drogi zawodowej (połowa lat 1980.), gdy poznawałem zróżnicowane i równocześnie nowatorskie metody psychoterapii i wspierania ludzkiego rozwoju, odczuwałem ekscytację, uznanie i wdzięczność, że mogę osobiście z nich korzystać i równocześnie się ich uczyć z racji mojego zawodu. Mimo wysokich kosztów tego typu szkoleń czułem, że to, co odkrywam, jest bezcenne. Zwiększanie samowiedzy, rozwój umiejętności komunikowania się, rozwiązywania konfliktów i problemów – odkrywałem te obszary „jak Kolumb Amerykę”. A jednak pojawił się także pewien dyskomfort. Trudno mi było zaakceptować sytuację, w której praktyczna wiedza oraz tak bardzo użyteczne narzędzia psychologiczne i terapeutyczne były dostępne tylko dla wąskiego grona specjalistów w zakresie profesjonalnej pomocy. Większość ludzi nie tylko ich nie znała, ale nie wiedziała nawet o ich istnieniu. Dzisiaj sytuacja jest już inna, ale nadal większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, w jaki sposób poprzez codzienne schematy myślenia i wypowiadania się tworzy wiele spośród swoich problemów i utrudnia ich rozwiązanie. To samo dotyczy nawykowego i nieświadomego używania wyobraźni, dialogu wewnętrznego, powielania stanów emocjonalnych itp. I nadal brakuje powszechnej znajomości skutecznych narzędzi radzenia sobie w takich okolicznościach.

Książka „Autocoaching dla każdego” jest spełnieniem moich dawnych zamierzeń, aby w miarę możliwości upowszechniać te uniwersalne zasady i metody, które są pomocne dla każdego w dowolnym obszarze funkcjonowania psychologicznego i w relacjach z innymi. Dzielę się nimi od 38 lat pracy w charakterze psychologa, psychoterapeuty, coacha, wykładowcy i trenera grupowego. Postanowiłem jednak napisać zwięzłą i przystępną „ściągę”, łatwą do zastosowania w ramach samopomocy oraz ku inspiracji dla samorozwoju.  Mogą z niej skorzystać ci, którzy być może nigdy nie zdecydują się sięgnąć po regularną pomoc z zewnątrz. Dla tych, którzy ją planują, książka pomoże lepiej się do niej przysposobić i uporządkować swoje przemyślenia. Ci którzy są w trakcie coachingu, psychoterapii czy innych procesów wspierania rozwoju, zyskują dodatkowy przewodnik, dzięki któremu mogą pogłębić i uporządkować autorefleksję oraz otrzymać instrukcje do ćwiczeń między sesjami. Osoby, które mają już swój coaching, psychoterapię czy im podobne za sobą, mogą potraktować tę książkę jako dalsze wsparcie swojego procesu pozytywnych zmian i osiągania coraz pełniejszej wewnętrznej integracji. Wszystkim Czytelnikom życzę przyjemnej i owocnej lektury,

– Benedykt Peczko

Przedsprzedaż w sklepie Wydawnictwa Onepress: https://sensus.pl/ksiazki/autocoaching-dla-kazdego-odnajdz-swoje-mocne-strony-i-osiagnij-zaplanowane-cele-benedykt-peczko,autoco.htm#format/d

 

Peter Wrycza – 13-14 maja 2023 – Warszawa – Warsztat rozwoju osobistego – bezpośrednio i online

Jak rezonować z sobą i z innymi

– Rozmowy na Granicy Milczenia

Nowatorski system komunikacji

z jednostkami, grupami i zespołami

 

Prowadzący: Peter Wrycza, PhD, MA, MP, ESIA

13-14 maja 2023, Warszawa

 

Zajęcia są prowadzone w sali oraz online (hybrydowo)

i tłumaczone na język polski

 

 

Byłem ukrytym skarbem i tęsknie czekałem, aż zostanę odkryty

                                                                                   – Rumi

Jeśli pragniesz:

  • udoskonalić swoją komunikację z innymi – w domu, z przyjaciółmi, czy w pracy;
  • rozwinąć większą swobodę i uważność w relacjach z innymi;
  • osiągnąć większą wewnętrzną spójność i równocześnie większy rezonans z wewnętrznym potencjałem innych ludzi;
  • odkrywać tajniki świadomości grupowej i rozwijać jej możliwości w praktyce –

To ten warsztat jest dla Ciebie. W ciągu dwóch dni:

  • Rozwiniesz uważną obecność w relacjach – zdolność do pozostawania w stałym bliskim kontakcie ze swoim centrum, zachowując pełną wrażliwość na to, co przeżywają inni oraz co wydarza się w waszym wspólnym polu.
  • Doświadczysz w jaki sposób rezonans w Tobie i w innych ożywia głębokie źródło kreatywności, w którym problemy przestają być problemami, a nieoczekiwane wglądy i rozwiązania pojawiają się w sposób naturalny, i pełen radosnej kreatywności.
  • Docenisz potęgę prostych praktyk medytacyjnych, pogłębiających zdolność pozostawania w teraźniejszości, umiejętności słuchania i cieszenia się pogłębionym rezonansem w relacjach z innymi.
  • Odkryjesz potencjał „wewnętrznego tańca” i jego możliwości uwalniania blokad ciała i umysłu, wyzwalania Twojej energii oraz rozwijania uważności – fundamentu relacji opierających się na pozytywnym rezonansie.

Przebieg zajęć:

Podczas każdej sesji naszego programu pokrótce wyjaśnimy podstawowe informacje, zasady i kluczowe procedury, które następnie będziemy integrować podczas ćwiczeń i interakcji.

Gdy rozpoczniemy doświadczanie Porozumiewania się na Granicy Milczenia, indywidualnie i grupowo, będziemy rozwijali pogłębiającą się obecność i otwartość na to, co tu i teraz pojawia się w nas i w naszych relacjach, reagując w najlepszy możliwy sposób podczas kontaktu z drugą osobą, a także w większych podgrupach.

Bez narzucania zbyt sztywnego lub formalnego programu, gdy kierunek poszukiwań wyłania się samoistnie z naszych potrzeb i dążeń, podążamy za nim, krążąc wokół kluczowych tematów, aż do momentu, gdy „sedno sprawy” stanie się jasne.

Coraz bardziej otwieramy się na „wspólną przestrzeń”, w której rozwiązania pojawiają się naturalnie – zarówno dla nas samych, jak i dla grupy.

W centrum naszej uwagi nie znajdują się narzędzia i techniki, lecz dostrajanie niezwykłego instrumentu, jakim jest nasz własny umysł. Nasza praca jest zarówno medytacyjna, jak i poruszająca, ponieważ zmysły, umysł, serce i duch wchodzą w harmonijny rezonans.

 

Główne tematy i punkty programu

Natura ciszy i milczenia

  • Cisza, przestrzeń i czysta świadomość
  • Mowa i milczenie – figura i tło, plan pierwszy i dalszy
  • Cisza – wspólne podłoże, gdzie wszyscy się spotykamy

Potęga ciszy i milczenia

  • Klucz do transformujących i generatywnych rozmów, zarówno z jednostkami, jak i w grupach
  • Cisza jako portal do uważnej obecności, w której sprzeczności rozwiązują się w sposób naturalny
  • Akceptacja tego co odchodzi, tego co jest i tego co przychodzi na „fali rozwoju” – w wymiarze indywidualnym i zbiorowym

Kluczowe aspekty Rozmów na Granicy Ciszy

  • Poznawcze
  • Energetyczne
  • Metaforyczne
  • Domyślne (założenia)
  • Źródło i to, co poza nim

Natura rezonansu

  • Rezonans w nas samych i w relacjach z innymi
  • Wznoszenie się poprzez Rezonans na wyższy poziom istnienia – indywidualnie i w relacjach

Trzy wymiary rozwoju

  • Ja, druga osoba, grupy i systemy
  • Podtrzymywanie i rozwijanie tej wielowymiarowej przestrzeni relacyjnej

Zmienianie świata w fazie kryzysu

  • Budzenie się z…, budzenie się do…
  • Małe kroki zmieniające nasz świat, jeden oddech, jedna rozmowa na raz

 

Harmonogram zajęć:

Dzień 1:

Sesja poranna – 9.30 – 12.45

Rozmowy na Granicy Milczenia – wprowadzenie

Rozmowy na Granicy Milczenia – ćwiczenia w dwójkach

Efektywny dialog – kluczowe wskazówki

Uważna obecność w relacjach

Głębokie słuchanie

 

Przerwa obiadowa – 13.00-14.00

Sesja poobiednia – 14.00 – 17.15

Rozmowy na Granicy Milczenia – kontynuacja

Wprowadzenie do Rozmów na Granicy Milczenia w kręgu

Wieczorna medytacja – 17.30-18.00

 

Przerwa wieczorna – 18.00-19.00

Sesja wieczorna 19.30 – 21.30 (w przybliżeniu)

Taniec wewnętrzny w działaniu, integracja, rundka końcowa

(proszę przynieść ze sobą karimatę, matę gimnastyczną lub koc oraz ubranie nie krępujące ruchów)

 

Dzień 2:

Sesja poranna – 9.30 – 12.45

Medytacja poranna

Rozmowy na Granicy Milczenia w kręgach – kontynuacja

Praktyka i ćwiczenia

 

Przerwa obiadowa – 13.00-14.00

Sesja poobiednia – 14.00 – 17.45

Rozmowy na Granicy Milczenia w kręgach – kontynuacja

Rozmowy na Granicy Milczenia w dwójkach – sesja kończąca

Rozmowy podsumowujące i integrujące

Dalsze perspektywy

Medytacja końcowa

 

Prowadzący – Peter Wrycza, PhD, MCC, MP, ESIA

Jest twórcą prostego, ale głębokiego podejścia do pracy z jednostkami, parami, grupami i społecznościami – Conversations on the Edge of Silence.

Przez ostatnie 45 lat badał warunki wstępne głębokiej transformacji i naturalnego przebudzenia pracując z osobami i grupami w Europie i Azji. Z tej pracy (we współpracy z Janem Ardui) wyłoniło się holistyczne podejście do rozwoju osobistego i organizacyjnego – „The Way of Unfolding”.

Podejście to, będące rodzajem „tantrycznej Advaity”[1], obejmuje naturalne rozwijanie się rzeczy poprzez niezwykłą grę przeciwieństw w ramach głębokiej całości Życia. Praca ta czerpie z syntezy rdzenia tradycyjnej balijskiej mądrości i najlepszych zachodnich praktyk. W przypadku Petera podejście to jest wsparte rozległą medytacją i praktykami samo-rozwijającego się ruchu.

Zaangażowany we wspieranie transformacji i przebudzenia u jednostek i grup, Peter przez ponad 20 lat szkolił, był mentorem, wspierał coachów i liderów w wielu krajach. Jest twórcą głębokiego coachingu transformacyjnego oraz metody Re-Patterning Process – sposobu odkrywania i aktualizacji ukrytych wzorców funkcjonowania w życiu. Posiada najwyższe kwalifikacje w wiodących organizacjach coachingowych, ICF i EMCC, jak również jest certyfikowanym superwizorem.

Peter posiada akademickie wykształcenie w zakresie literatury, nauczania, kreatywności i wyższych stanów świadomości. Jest byłym współpracownikiem Tony’ego Buzana i absolwentem Person Centred Expressive Therapy Institute Nathalie Rogers. Ma duży wkład w rozwój NLP, a jego praca została doceniona w wielu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Belgii, Maroku, Indonezji, Indiach, Rosji, Kanadzie i USA. Pod koniec lat 1990 trzykrotnie prowadził warsztaty w Polskim Instytucie NLP, poświęcone sztuce modelowania oraz rozwijania sprawności uczenia się i zdobywania nowych umiejętności.

Jego obecne zainteresowania skupiają się wokół stymulowania i wspierania naturalnego Przebudzenia u osób i grup poprzez rozwijanie wewnętrznej energii i świadomości, także poprzez uważne i znaczące konwersacje. Stosuje te zasady również do pielęgnowania „Radykalnej Intymności” w związkach.

Peter jest autorem książki Living Awareness oraz współautorem książek Moksha – A New Way of Life oraz Living in the Spirit, napisaną wspólnie z Luh Ketut Suryani, profesor psychiatrii z Udayana University na Bali. Współautor książki When Performance Meets Alignment, z Janem Ardui, czołowym belgijskim trenerem NLP. Współpracował z założycielem „innerdance”, Pi Villarazą, przy pisaniu Innerdance Journey.

Jest założycielem Nirarta Centre for Living Awareness na Wyspie Bali – inspirującego miejsca, gdzie spotyka się Wschód i Zachód, gdzie ludzie mogą się zmieniać, uczyć i rozwijać razem, pogłębiając wewnętrzną świadomość. Kiedy nie naucza na arenie międzynarodowej, Peter pracuje w Nirarta Center, prowadząc odosobnienia, seminaria, pisząc i ciesząc się życiem na Bali.

Pochodzi z Norfolk w Anglii i ma mieszane, polskie, włoskie i angielskie pochodzenie. Oprócz angielskiego, Peter mówi po francusku, włosku, niemiecku i indonezyjsku.

[1] Advaita (dosłowne tłumaczenie z Sanskrytu – bezdwójnia) to pogląd w filozofii indyjskiej, który głosi niedualistyczne (trans-dualistyczne czy ponad-dualistyczne) spojrzenie na rzeczywistość. W tym ujęciu, niezliczone podziały, dwoistości i sprzeczności nie istnieją na wyższym poziomie poznania i istnienia, łącząc się w niepodzielną całość, choć w świecie zjawiskowym przejawiają się w niezliczonych przeciwstawnych formach.

 

Opłaty

Do 30 kwietnia – 1650 PLN

Po 30 kwietnia – 1950 PLN

W ostatniej chwili (po 10 maja) – 2250 PLN

Wpłaty na konto:

PerfectCircle Sp. z o.o.

ul. Chmielna 73

00-801 Warszawa

Numer rachunku 72 1140 2004 0000 3002 7963 1540

 

Rejestracja

Zgłoszenia na szkolenie prosimy przesyłać na adres: info@perfectcircle.pl

Telefon: +48 694 003 846

Peter Wrycza – 13-14 May 2023 – Warsaw, Poland – 2-day Personal Growth Workshop, In Person & Online

Resonance In Self and Others

through

‘Conversations on the Edge of Silence’

2-day Personal Growth Workshop

With

Peter Wrycza, PhD, MA, MP, ESIA

13-14 May 2023

Warsaw, Poland

In Person & Online (hybrid)

 

 

‘I was a hidden treasure and I longed to be known’

– Rumi

 

If you would like to

–       refine the quality of you communication with others, whether at home, among friends, or at work

–       be more open and present in your interactions with others

–       become more coherent in yourself, while resonating more beautifully with the inner being of others

–       explore the mystery of group consciousness and help it unfold in beautiful and surprising ways.

Then this workshop is for you!

 

During our days together, you will:

  • Develop ‘Relational Presence’, the capacity to stay close to your own inner process while, becoming fully sensitive to what is happening in others, and in the field between you
  • Experience how Resonance, in yourself and others, enlivens deep wellsprings of creativity, in which problems dissolve, and unexpected insight and solutions arise naturally and delightfully
  • Appreciate the power of simple meditation practices to deepen the capacity to be present, listen, and enjoy greater resonance with others
  • Experience the potential for the natural process of ‘innerdance’ to free blocks in the bodymind and open inner energy and enliven inner awareness – the foundation for resonant relating

 

Our process

In each session of our programme, we briefly seed key principles, to integrate in our process and interactions.

As we enter and explore Conversations on the Edge of Silence, for personal and group discovery, we enjoy a deepening presence and responsiveness to what is present in ourselves and others at any moment – noticing what is ‘here’ and responding to it appropriately, whether one-to-one or in the groups we form.

Without too tight or formal an agenda, as a direction emerges from our respective needs and interests, we follow it, circling around key themes until the ‘heart of the matter’ becomes clear.

Increasingly, we open to a shared spaciousness in which solutions arise naturally – both for ourselves and the group.

Our first focus is not on tools and techniques, but on fine-tuning the extraordinary instrument of our own bodymind. Our work is both meditative and moving, as senses, mind, heart, and spirit come into resonant alignment.

 

Key Topics and Themes – Both Explicit and Implicit

The Nature of Silence

  • Silence, spaciousness, and pure awareness
  • Speech and Silence – figure and ground, foreground and background
  • Silence, the Common Ground, where we all meet

The Power of Silence

  • Key to conversations that are transformational and generative – whether one-to-one or in a group
  • Silence as portal to presence in which contradictions resolve themselves naturally
  • Letting go, letting be, and letting come in the natural 'Wave of Unfolding’ – individual and collective

Keys to Conversations on the Edge of Silence

  • Cognitive
  • Energetic
  • Metaphoric
  • Implicit (Assumptions)
  • Source & Beyond

The Nature of Resonance

  • Within ourselves and amongst each other
  • Heightening inner Being and inter-Being through Resonance

The Three Dimensions of Unfolding

  • Self, Other, Group/System
  • Holding and unfolding this multidimensional relational space

Making a Difference to a World in Crisis

  • Awakening from, awakening to…
  • Small shifts, transforming our world, one breath, one conversation at a time

 

 Our programme schedule:

Day 1:

Morning Session (9.30-12.45)

Introduction to Conversations on the Edge of Silence

COTEOS Pair Partnering

Keys to Effective Dialogue

Relational Presence
Deep Listening

Lunch break (13.00-14.00, approximately)

Afternoon Session (14.00-17.15)

COTEOS Pair Partnering (continued)

Introduction to COTEOS Circles

Evening awareness meditation (17.30-18.00)

 Evening break (18.00-19.00)

Evening Session (19.30-21.30 approximately)

Innerdance experience and integration, closing circle

 (please bring yoga mat, and wear comfortable clothing)

 

Day 2:

Morning Session (9.30-12.45)

Morning awareness meditation

COTEOS Circles (continued)

Practice and processing

Lunch break (13.00-14.00)

Afternoon Session (14.00-17.15 pm)

COTEOS Circles (continued)

COTEOS Pair Partnering (concluding session)

Closing conversations and integration

Moving forward

Closing meditation

 

Your Facilitator – Peter Wrycza, PhD, MCC, MP, ESIA

Peter is the developer of the simple yet profound Conversations on the Edge of Silence approach to working with individuals, couples, groups, and communities.

For the past 45 years, he has been exploring the prerequisites for deep transformation and natural awakening working with individuals and groups in Europe and Asia. Out of this work (in collaboration with Jan Ardui) emerged an holistic approach to personal and organizational development – ‘the Way of Unfolding’.

This approach, a kind of ‘Tantric Advaita’ embraces the natural unfolding of things through the extraordinary interplay of opposites within the deep wholeness of Life. This work draws on a synthesis of the core of traditional Balinese wisdom and best Western practice. For Peter this approach is underpinned by extensive meditation and self-unfolding movement practices.

Committed to supporting transformation and awakening in individuals and groups, Peter has trained, mentored, and supervised coaches and mentors in many countries for more than 20 years. He is the developer of Deep Transformational Coaching, and the Re•Patterning Process – a method for exploring and updating life-patterns. He holds the highest credentials with both the leading professional coaching bodies, ICF and EMCC, as well as being a credentialed supervisor.

With an academic background in literature, learning, creativity and higher states of consciousness, Peter is a former colleague of Tony Buzan and a graduate of Nathalie Rogers’ Person Centred Expressive Therapy Institute. He has been a major contributor to the field of NLP and his work has been recognized in many countries, including UK, Italy, France, Switzerland, Belgium, Morocco, Indonesia, India, Russia, Canada, and USA.

His current interests cluster around stimulating and supporting a natural Awakening in individuals and groups through unfolding inner energy and awareness in gentle conversations that matter. He also applies these principles to nurture Radical Intimacy in relationships.

Peter is the author of Living Awareness, and co-author of Moksha and Living in the Spirit with Luh Ketut Suryani. Co-author of When Performance Meets Alignment, with Jan Ardui. He has collaborated with the founder of ‘innerdance’, Pi Villaraza, in writing Innerdance Journey.

He is the founder of the Nirarta Centre for Living Awareness in Bali – an inspiring location, where East and West meet, for people to change, learn, and grow together, as they unfold inner awareness. When not teaching internationally, Peter is based at Nirarta, leading retreats, seminars, writing, and enjoying Balinese life.

Originally from Norfolk, England, he is of mixed Polish, Italian, and English parentage. Besides English, Peter speaks French and Italian, conversational German and Indonesian.

 

Fees

To 30 April – 1650 PLN

After 30 April – 1950 PLN

Last minute (after 10 May) – 2250 PLN

Payment to:

PerfectCircle Sp. z o.o.

ul. Chmielna 73

00-801 Warszawa

Account N0.: 72 1140 2004 0000 3002 7963 1540

 

Registration

Please send applications in mail form to info@perfectcircle.pl

Telephone number: +48 694 003 846

#NLPWebinar #8 – Błędy napędem rozwoju – już 17.03.2023

Zapraszamy na kolejną audycję z cyklu #NLPWebinar. Prowadzący to Benedykt Peczko i Jessika Molińska jako moderatorka. Tematem jest rozwijanie umiejętności przekształcania doświadczeń „porażki” w swoje mocne strony i zasoby. Czy to możliwe? A jeśli tak, to jak to zrobić? Tego dowiesz się właśnie podczas webinaru.

To bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od najmłodszych lat jesteśmy oceniani, osądzani i krytykowani. Zwykle pozytywną intencją naszego otoczenia jest motywowanie nas w ten sposób do większego wysiłku, rozbudzanie ambicji, zapobieganie nadmiernemu samozadowoleniu, pobudzanie do rywalizacji itd. Bruce Lipton, autor książki pt. „Biologia przekonań” podkreśla, że większość dorosłych wcale nie chce wyrażać w ten sposób swojej niechęci do dziecka, ani mu zaszkodzić, lecz stara się wykorzystać negatywne oceny, aby stymulować podopiecznych do większego wysiłku, wzmożonych starań i szybszego uczenia się. Jednak przy tej okazji dzieci otrzymują sporą ilość śmieciowych przekazów i mimowolnie zaczynają powielać przejęty od dorosłych stosunek do tzw. „błędów” i „porażek”, oskarżając siebie z ich powodu i – paradoksalnie – blokując swoje osiągnięcia. Tymczasem różnego rodzaju „niepowodzenia” to cenny materiał, dzięki któremu zdobywamy doświadczenie i rozwijamy mądrość życiową. Warto tylko wiedzieć, jak robić to w optymalny sposób.

Rejestracja do webinaru: https://event.webinarjam.com/register/287/24lk3uwx?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=nauki_z_holakracji_turkusowa_konferencja_i_wiele_innych_nowosci_dla_ciebie&utm_term=2023-03-14

 

NLP w pigułce – warsztat dla zapracowanych

Od początków NLP, które sięgają połowy lat 70 ubiegłego stulecia, wiele modeli i metod neurolingwistycznego programowania przeniknęło do zróżnicowanych dziedzin wiedzy i ludzkich aktywności. Można je łatwo rozpoznać szczególnie w dyscyplinach stosowanych, jak komunikowanie się, psychoterapia, coaching, zarządzanie i inne aspekty biznesu, edukacja, samorozwój itd. Niezależenie od licznych nieporozumień dotyczących NLP, miliony osób na całym świecie ukończyło szkolenia certyfikacyjne w jego zakresie i stosuje poznane metody w życiu osobistym i zawodowym.

O ile jednak osoby takie mogą następnie z powodzeniem czerpać dalsze inspiracje z literatury NLP, to ci, którzy zaczynają od książek poświęconych tej tematyce napotykają na nie lada wyzwania. Powód? NLP ma charakter przede wszystkim praktyczny, opiera się na doświadczaniu, eksperymentowaniu i uczeniu się poprzez działanie. Dlatego publikacje na jego temat w większym czy mniejszym stopniu odwołują się do takich właśnie doświadczeń referencyjnych, jak je określa Robert Dilts. Czyli takich, które stanowią choćby podstawowy, ale poznany w działaniu system odniesienia dla opisywanych w książkach reguł, pojęć i mechanizmów. Bez możliwości odniesienia ich do swoich wcześniejszych doświadczeń związanych z podstawowym treningiem NLP, lektury poświęconych mu tekstów mogą podsycać zainteresowanie nim, ale także frustrować. Bowiem podobnie jak studiowanie kolejnych opisów pływania bez wejścia w końcu do wody, tak i w tym przypadku NLP bez zanurzenia się w doświadczeniu pozostałoby tylko kwestią dyskusji teoretycznych.

Program jednodniowego warsztatu „NLP w pigułce” powstał właśnie po to, by w formie maksymalnie zwięzłej oprócz niezbędnego wprowadzenia dostarczyć uczestnikom takiego właśnie doświadczeniowego zaplecza. Składają się na niego wybrane techniki NLP, stanowiące próbkę i pokazujące przekrojowo szersze spektrum praktycznej wiedzy wypracowanej przez ten system, oraz arsenału jego metod. Warsztat to także okazja, aby zobaczyć w jaki sposób doświadczeni adepci NLP stosują w działaniu jego narzędzia, a także aby z pierwszej ręki uzyskać wszelkie możliwe odpowiedzi i wyjaśnienia. Kolejna edycja tego warsztatu już w lutym 2023. Polecamy zapoznanie się z jego opisem na  stronie:

NLP W PIGUŁCE