Praktyk NLP – kurs zaawansowany

Ukończyłeś Praktyka i chcesz dalej zgłębiać metody NLP?

Już 9 września rozpoczynamy kolejną edycję zaawansowanego kursu Praktyk NLP.

Praktyk NLP Zaawansowany, to szkolenie rozwijające kompetencje i modele zdobyte na Praktyku NLP. Czego dowiesz się w trakcie 75 godzin kursu?

 • poznasz nieświadome strategie przetwarzania informacji, które odgrywają kluczowe znaczenie w komunikowaniu się i motywowaniu, szczególnie przydatne rekruterom poszukującym osób najlepiej odpowiadających wymogom stanowiska, menedżerom pragnącym lepiej  zarządzać swoim zespołem, handlowcom i osobom odpowiedzialnym za kontakt z klientem, poszukującym klucza do skutecznej komunikacji, terapeutom, coachom wspierających rozwój swoich klientów oraz wszystkim osobom, które pragną lepiej zrozumieć siebie i innych ludzi,
 • rozwiniesz umiejętności pracy z emocjami poprzez nowe, bardziej rozbudowane narzędzia wykorzystujące submodalności i kotwiczenie, które pozwolą Ci jeszcze efektywniej radzić sobie w trudnych sytuacjach, będących źródłem napięcia, stresu i lęku a także przezwyciężać fobie,
 • nauczysz się lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami z przeszłości zamieniając emocje w okazję do nauki poprzez czerpanie informacji zwrotnej z porażek w życiu osobistym i zawodowym.

Podczas zajęć poznasz narzędzia umożliwiające diagnozę problemu, zestaw technik usprawniających uczenie się i działanie oraz wdrażanie nowo poznanych umiejętności.

Kurs jest adresowany do wszystkich, którzy chcą kontynuować zgłębianie praktycznej wiedzy na temat skutecznego rozwiązywania problemów i realizacji celów, oraz posiąść dodatkowe, zaawansowane umiejętności w tym zakresie. Jest on naturalną kontynuacją szkolenia Praktyk NLP (poziom podstawowy) i wraz z nim przygotowuje do dalszego „stopnia wtajemniczenia”, jakim jest kurs Mistrz Praktyk NLP (NLP Master Practitioner).

Uwaga: przy dokonaniu zapisu do 7 lipca otrzymasz 500 PLN rabatu!*

*promocja jest dostępna dla absolwentów kursu Praktyk NLP w Polskim Instytucie NLP oraz uczestników, którzy dokonają zapisu na edycję letnią kursu Praktyk NLP. Promocja nie łączy się z innymi promocjami oferowanymi przez Polski Instytut NLP.

Więcej informacji znajdziesz tutaj

Praktyk NLP już we wrześniu – zapisz się na kurs lub dołącz do szkoły psychoterapii NLPt

Zapraszamy na jesienną edycję kursu Praktyk NLP, która rozpocznie się już 9.09. Jeśli czytasz ten wpis, to prawdopodobnie wiesz już coś o NLP i przewidujesz jakie możesz odnieść korzyści decydując się na udział w kursie. Ponieważ jednak jest wiele szkół NLP, które często skrajnie różnie podchodzą do tego czego konkretnie i w jaki sposób uczyć, przybliżymy Ci trochę czego możesz spodziewać się po Praktyku NLP w Polskim Instytucie NLP.

Co jest dla nas ważne?
 • Praktyka – większość zajęć to ćwiczenia. Oczywiście poznasz też niezbędną teorię, ale nadal ok 3/4 czasu każdego zjazdu to ćwiczenia, które będziesz wykonywać.
 • Etyka – NLP ma różną sławę. Często dlatego, że osoby je stosujące nie dbają o aspekt etyczny. My dbamy, traktujemy NLP jako narzędzie własnego rozwoju, nastawione na budowanie porozumienia i poprawianie swojej skuteczności, ale w taki sposób, żeby były neutralne, albo korzystne dla Twojego otoczenia.
 • Profesjonalizm – choć NLP nie jest metodą naukową, staramy się pokazywać jej aspekty odnoszące się do obecnej wiedzy z zakresu psychologii, socjologii, czy nawet biologii. Nasi trenerzy to praktycy z wieloletnim stażem stosujący NLP w różnych kontekstach, zarówno pomocowych (psychoterapia, coaching) jak i biznesu (menedżerowie, konsultanci, przedsiębiorcy).
 • Wysokie standardy nauczania – jako jedyny ośrodek w Polsce mamy akredytację EANLPt, organizacji dbającej o standardy uczenia NLP w Europie.
Czego nauczysz się na kursie?
 • Zaczniesz się skutecznie komunikować i budować trwałe relacje – historia NLP zaczyna się od badań nad komunikowaniem się. Dysponujemy wieloma narzędziami poprawiającymi komunikację na poziomie werbalnym i niewerbalnym, uczymy też jak efektywnie argumentować i lepiej rozumieć rozmówcę, a także jak radzić sobie z tzw. trudnymi rozmówcami i konfliktami.
 • Będziesz skuteczne planować cele i wdrażać je w życie – uczymy narzędzi pozwalających skutecznie pracować z celami, budować plan i motywację do ich realizacji, a także radzić sobie z trudnościami i przeszkodami.
 • Łatwo i szybko zarządzać emocjami – NLP to również doskonałe narzędzia do pracy z emocjami swoimi i innych osób. Nauczymy Cię jak radzić sobie z nieprzyjemnymi i nieadekwatnymi uczuciami, ale również jak budować i wzmacniać te przyjemne. To praktyczne narzędzia do poradzenia sobie ze złością, lękami, żalem, czy stresem.
 • Poznasz meandry nieświadomości – nauczysz się pracować ze swoimi procesami wewnętrznymi, często nieświadomymi. Poprzez naturalne stany transu i relaksacji nauczymy Cię jak sięgać do wewnętrznych zasobów – np. ukrytego spokoju czy pewności siebie.
 • Nauczysz się skuteczniej działać – poznasz metody odkodowywania swoich codziennych strategii oraz ich modyfikacji. Dzięki temu stanie się możliwe skuteczne optymalizowanie swoich zachowań oraz dostrzeganie co jest kluczem do ich skuteczności.
Dla kogo?

Nie ma ograniczeń zawodowych do uczestnictwa w Praktyku NLP. Jeśli jesteś ciekawy siebie, chcesz poprawić swoją skuteczność, sposób funkcjonowania, masz ochotę zainwestować w siebie, to zapraszamy. Przedstawiane modele są również wartościowym uzupełnieniem narzędziownika psychoterapeutów, coachów, trenerów, czy menedżerów

Sprawdź szczegóły: tutaj.

Praktyk NLP to również kurs wchodzący w skład Studium NLPt – jeśli chcesz rozpocząć edukację w zawodzie psychoterapeuty, to najlepsza okazja, żeby dołączyć do naszego studium. Więcej informacji o Studium NLPt znajdziesz na stronie: http://nlpt.edu.pl

 

Mistrz NLP – edycja 19 – startujemy 20.01.2018r.

Zapraszamy na kurs Mistrz Praktyk NLP. Podczas 190 godzin szkolenia będziemy zarówno rozwijać koncepcje i modele znane z Praktyka NLP, jak i poznawać zupełnie nowe. Przede wszystkim uczymy pracować z coraz głębszymi poziomami funkcjonowania: przekonaniami, wartościami i tożsamością. Poznasz:

 • model linii czasu (time-line) – rozbudowane narzędzie do pracy zarówno z zachowaniami, jak i przekonaniami, nawet bardzo głębokimi i nieświadomymi,
 • modelowanie – podstawę NLP, dzięki której będziesz mógł tworzyć własne modele i techniki,
 • techniki pracy z przekonaniami i wartościami – czyli czynnikami mającymi ogromny wpływ na motywacje i podejmowane działania,
 • metody pracy z tożsamością – integrowanie, odkrywanie nowych jej aspektów, zmianę spojrzenia na role, w które codziennie wchodzisz i które mniej bądź bardziej akceptujesz.

Mistrz NLP to przede wszystkim wędrówka w głąb siebie, okazja do lepszego zrozumienia swojego umysłu. To również doskonały zbiór narzędzi dla osób, które zajmują się profesjonalną pomocą – psychologów, psychoterapeutów, coachów.

Sprawdź szczegóły: tutaj.

Skończyłeś Praktyka NLP? Kurs zaawansowany czeka

Praktyk NLP Zaawansowany, to szkolenie rozwijające kompetencje i modele zdobyte na Praktyku NLP. Czego dowiesz się w trakcie 75 godzin kursu? 

 • poznasz meta-programy – nieświadome strategie, które odgrywają kluczowe znaczenie w komunikowaniu i motywowaniu się,
 • rozwiniesz umiejętności pracy z emocjami poprzez nowe, bardziej rozbudowane narzędzia wykorzystujące submodalności i kotwiczenie,
 • nauczysz się lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami z przeszłości zamieniając emocje w okazję do nauki.
Zapraszamy wszystkich Praktyków NLP, najbliższy kurs startuje już 04.02.17

Heroizm współczesny

Pojęcie heroizmu brzmi dzisiaj raczej patetycznie i niechętnie rozmawia się na ten temat. Jest wiele innych pojęć „na czasie”, jak sukces, wydajność, kreatywność,  przedsiębiorczość, produktywność, rozwój itp. Brzmią one nowocześnie, pasują do czasów wolnego rynku i są zrozumiałe. Na co komu dzisiaj bohaterstwo? Łatwo przeoczyć, że w każdej dziedzinie – od pracy zawodowej, poprzez samorozwój, po relacje z bliskimi – wszędzie potrzebne jest pokonywanie „smoków i potworów” w postaci nawykowych schematów myślenia i działania, przeszkadzających emocji, szkodliwych przyzwyczajeń, różnego rodzaju blokad wewnętrznych, do których dołączają się jeszcze skomplikowane warunki w świecie zewnętrznym. Każde wyjście ze strefy komfortu wymaga odwagi i udania się w nieznane, nawet jeśli jest ono zachwalane przez niezliczone poradniki, mówców motywacyjnych, czy zaliczane szkolenia.

Gdy myślimy o heroizmie, przypominają się przykłady historyczne i analiza utworów literackich, jak „Pieśń o Rolandzie”, trylogia Sienkiewicza itp. Dawne bitwy, pojedynki, brawurowe akcje – to wszystko kojarzy się z heroizmem. Ale dzisiaj trzeba płacić rachunki, a nie wywijać szablą. Myśląc w ten sposób łatwo przeoczyć, że heroizm ma wiele znaczeń, a równocześnie jest wręcz niezbędny właśnie dzisiaj, gdy świat, o którym przyzwyczailiśmy się myśleć, że jest pewny, stabilny i przewidywalny ukazuje swoje drugie oblicze, podobne do domku z kart. Jak zatem rozwijać heroizm dzisiaj? Jak kobiety i mężczyźni mogą wzajemnie się wspierać w stawaniu się bohaterami w warunkach coraz bardziej skomplikowanej współczesności? Tym tematom poświęcony jest najnowszy wpis na naszym blogu: https://econlp.eu/blog/heroizm-dawniej-i-dzis/

Jak radzić sobie z wypaleniem zawodowym cz. III

Wielu osobom wypalenie zawodowe wydaje się nieuniknionym etapem, wcześniej czy później „dopadającym” każdego. I to niezależnie od charakteru pracy oraz jej atrakcyjności. Jeśli rzeczywiście tak się dzieje, to przyczyną są często niewłaściwe proporcje między aktywnością zawodową a życiem osobistym. Praca może łatwo zacząć zajmować  za dużo miejsca, pochłaniać zbyt wiele energii i uwagi, spychając na margines inne ważne aspekty ludzkiego życia. Raczej nie wystarczy czasu na realizowanie wszystkich swoich pozazawodowych pasji i aktywności, niemniej warto wiedzieć, które z nich pełnią kluczową rolę dla zachowania odpowiedniej równowagi i przeciwdziałania wypaleniu. To im właśnie poświęcona jest ostatnia część tytułowego artykułu. Z jednej strony tekst wyjaśnia, dlaczego nie musimy mieć „wyrzutów sumienia”, gdy np. realizujemy zainteresowania – wydawałoby się – zbędne z punktu widzenia kariery i nieprzydatne dla zwiększania produktywności. Z drugiej – wskazuje na zróżnicowane formy aktywności, które znajdują się w polu szczególnego zainteresowania badaczy zajmujących się przeciwdziałaniem wypaleniu i są przez nich rekomendowane. Zapraszamy do lektury: https://econlp.eu/blog/syndrom-wypalenia-zawodowego-i-jak-mu-przeciwdzialac-cz-iii/

Jak radzić sobie z wypaleniem zawodowym cz. II

Nie przypadkowo koncepcja wypalenia zawodowego zrodziła się w wyniku obserwacji wyzwań, z jakimi borykają się osoby zajmujące się profesjonalnie pomaganiem, ponieważ w ich przypadku ryzyko występowania tego syndromu jest szczególnie duże. Jednak po kilkudziesięciu latach od tamtych odkryć sytuacja znacznie się zmieniła. Długofalowe wsparcie, zaangażowanie jakiego ono wymaga, odpowiedzialność z nim związana i inne obciążenia stały się „chlebem powszednim” przedstawicieli wielu innych zawodów. Wynika to z konieczności wzmożonej kooperacji, komunikacji międzyludzkiej i zmaganiem się z rozmaitymi wyzwaniami, gdy choćby nieformalnie pełni się rolę osoby udzielającej regularnego wsparcia. Kiedyś można było być po prostu np. prawnikiem, księgową czy informatykiem i na tym poprzestać. Dzisiaj siłą rzeczy przedstawiciele tych profesji występują także w roli mentorów, coachów, mediatorów, menedżerów zespołów, opiekunów handlowych itp., i muszą wykazywać się umiejętnościami radzenia sobie z problemami, jakie te nowe role ze sobą niosą. Gdy brakuje odpowiednich narzędzi i wiedzy, jak wtedy pomagać sobie samym, ryzyko wypalenia znacznie wzrasta. Dlatego najnowszy wpis na naszym blogu poświęcony jest właśnie temu zagadnieniu – jak udzielający wsparcia mogą zadbać o samych siebie i skutecznie eliminować wspomniane ryzyko. Link do wpisu: https://econlp.eu/blog/syndrom-wypalenia-zawodowego-i-jak-mu-przeciwdzialac-cz-ii/

Jak radzić sobie z wypaleniem zawodowym

Mimo licznych udogodnień technicznych i usprawnień komunikacji, ilości zadań i wyzwań zawodowych wcale nie ubywa. Nowe technologie informatyczne, możliwość pracy zdalnej i inne współczesne wynalazki z jednej strony wiele ułatwiają, ale z drugiej jeszcze bardziej zwiększają presję czasu, rywalizację i konieczność wykonywania większej ilości pracy w tej samej jednostce czasu. Zwiększa się także ilość i intensywność relacji międzyludzkich oraz wynikających z tego problemów interpersonalnych. Wszystko to rodzi przedłużający się stres oraz przesyt nawet najbardziej lubianą pracą. Koncepcja wypalenia zawodowego zrodziła się w wyniku obserwacji i badań dotyczących osób zajmujących się profesjonalną pomocą psychologiczną i medyczną. W ich przypadku stwierdzono bowiem najwięcej czynników prowadzących do wypalenia (zakres odpowiedzialności za innych, obciążenia emocjonalne, sytuacje kryzysowe itd.). Wkrótce okazało się jednak, że z podobnymi wyzwaniami, choć w różnej skali, muszą radzić sobie także przedstawiciele wszystkich zawodów związanych z dużą ilością kontaktów międzyludzkich, przeciążeniem zadaniami, pośpiechem czy podlegających permanentnym ocenom. Aby skutecznie przeciwdziałać wypaleniu, potrzebna jest niezbędna wiedza na temat jego mechanizmów, a następnie sposobów radzenia sobie z nim. Najnowszy wpis na naszym blogu otwiera cykl poświęcony temu właśnie zagadnieniu: https://econlp.eu/blog/syndrom-wypalenia-zawodowego-i-jak-mu-przeciwdzialac-cz-i/

Bezpłatny wykład online – Jak pomagać na odległość – 8.05.2021

Psychoterapeuci, psychologowie, konsultanci, coachowie, lekarze i inni specjaliści w zakresie profesjonalnej pomocy zostali zmuszeni do świadczenia swoich usług w trybie zdalnym. To, co jeszcze rok temu było trudne do wyobrażenia lub dopuszczalne tylko w wyjątkowych przypadkach, dziś jest „chlebem powszednim”. Taka praca niesie jednak ze sobą wiele ograniczeń i wyzwań, z którymi często nie łatwo poradzić sobie nie tylko pacjentom i klientom, ale także usługodawcom. Istotnym elementem sytuacji pomagania jest relacja, która się w niej rozwija, atmosfera bliskości, bezpieczeństwa i zaufania. Jak jednak zadbać o ten fundament profesjonalnej pomocy wobec konieczności pracy zdalnej? Odpowiedzi na to i podobne pytania dostarczy bezpłatny wykład włoskiej psychoterapeutki Gestalt, Margherity Spagnuolo Lobb, pt. „Bliskość. Dystans. Izolacja. Psychoterapeuta w zmieniającym się świecie”. Jest on organizowany przez Polską Radę Psychoterapii w ramach Spotkań Integracyjnych Online. Choć jest adresowany przede wszystkim do psychoterapeutów, to mogą z niego skorzystać także inni specjaliści świadczący zdalną pomoc. Dodatkowe informacje i możliwość zapisów: https://prp.org.pl/spotkania-integracyjne-prp-online-08-05-bezplatny-wyklad-online/

Życzenia Świąteczne

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy najlepsze życzenia i dedykujemy Wam, Drodzy Użytkownicy, poniższy wiersz Heleny Duninówny. Obecnie, w świecie chaosu i destrukcji, jeszcze bardziej potrzebujemy „wysokich” inspiracji, niech więc przesłanie znamienitej autorki będzie dla nas natchnieniem:

 

To, co piękne – nigdy nie zaginie.

To, co dobre – zawsze zmartwychwstanie.

Kwiat wyrośnie na martwej ruinie.

Z mrocznych głębin wytryska świtanie.

 

Myśl promienna – zawsze się odradza,

Prawda – nigdy nie traci swej mocy,

 Bo wieczysta jest na świecie władza

Dnia – zwycięzcy nad mrokami nocy.

O toksycznym wpływie mediów – nowy wpis na blogu

Każdy nowy wynalazek, każda technologia i nowa wiedza otwierają też nowe możliwości i równocześnie niosą ze sobą pewne zagrożenia. Media nie są w tym względzie wyjątkiem, niemniej to one wywierają obecnie na ludzkie życie wyjątkowo rozległy i znaczący wpływ. I to od najmłodszych lat człowieka. Niestety, w wielu aspektach wpływ ten jest daleki od tego, co powszechnie się uważa np. na temat dostępu do informacji, „okna na świat”,  teleedukacji, rozrywki itp. Wpływ mediów finansowanych w lwiej części przez reklamodawców i innych sponsorów jest obliczony na oczekiwaną przez nich coraz większą kontrolę myśli, wyborów, decyzji i działań służącą np. celom komercyjnym. „Teoria spiskowa”? Nic podobnego, to konkretne praktyki opisywane przez samych sprawców tego procederu. W nowym wpisie na naszym blogu znajdują się dane na ten właśnie, zwykle pozostający w cieniu temat. Są tam także odnośniki do źródeł dla dociekliwych. Świadomość i wiedza o poruszanych w tym tekście kwestiach są niezbędne do lepszego dbania o higienę psychiczną własną i naszych dzieci. Jest to tym bardziej istotne, że jak wykazują badania naukowe, skutki kształtowania przez media m.in. sposobów odżywiania się, stylów życia, uzależniania się pod wpływem mediów od produktów, w tym od używek, ma charakter bardzo długoterminowy. Pociąga to za sobą następstwa zdrowotne i społeczne, które trudno nawet oszacować. Wpis jest dostępny pod adresem: https://econlp.eu/blog/inne-oblicze-mediow/

Polska historia NLP i NLPt

NLP ma w Polsce już całkiem długą tradycję. Przez 40 lat wiele się u nas w tym względzie wydarzyło. Nie zawsze była to historia „usłana różami”, bo i wiele było w niej kolców. A jednak pod względem wiedzy, standardów i organizacji znajdujemy się obecnie na nieporównanie wyższym poziomie, niż „u zarania dziejów”. Chciałoby się powiedzieć, że pod tym względem dawno wyszliśmy z jaskiń. Podobnie jest w przypadku neurolingwistycznej psychoterapii (NLPt). Większość osób ma na ten temat bardzo fragmentaryczne informacje, a często znajduje się w stanie pomieszania. Artykuł pt. „Początki NLP i NLPt w Polsce” dostarcza uporządkowanej wiedzy na ten temat oraz wiele „ciekawostek”, które pozwalają lepiej zrozumieć ścieżki, jakimi te systemy podążały w swoim rozwoju na naszym lokalnym terenie. „Opowiedz mi swoją historię, a powiem ci, kim jesteś” – głosi chińskie przysłowie. Jeśli chcesz dowiedzieć się czym jest NLP i NLPt – poznaj ich historię. Jak przebiegała ona w Polsce, dowiesz się na naszym blogu:  https://econlp.eu/blog/poczatki-nlp-i-nlpt-w-polsce/

NLP – rozwój bez granic

Od swoich początków w latach 1970. NLP rozwinęło się w sposób, którego jego twórcy pewnie nawet nie mogli sobie wyobrazić. Coraz to nowe obszary zastosowań, nowe modele i metody, integrowanie NLP z innymi systemami profesjonalnej pomocy i rozwoju itd. – to wszystko angażuje tysiące profesjonalistów na całym świecie. Konferencja naukowa Europejskiego Stowarzyszenia NLPt pt. „Praktyka i badania naukowe”, która odbyła 7.11.2020 r. pokazuje, jak dynamiczny i twórczy jest to proces. Relacja z tej konferencji znajduje się na naszym blogu: https://econlp.eu/blog/mozaika-wspolczesnego-nlp-i-nlpt-relacja-z-konferencji-7-11-2020/

Boże Narodzenie 2020

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2021 składamy życzenia wszelkiej pomyślności, we wszystkich dziedzinach życia i działania. A jako prezent „na gwiazdkę” przygotowaliśmy nowy wpis na naszym blogu, który zamyka cykl „Jak przetrwać w czasach epidemii i innych kryzysów”. Jest on poświęcony rytuałowi świętowania w wydaniu terapeutycznym i wspierającym dobrostan. Tekst wyjaśnia na czym polega uzdrawiająca siła świętowania oraz jak stosować tę metodę w praktyce, aby uzdrawiający rytuał świętowania spełnił swoje zadanie. Wpis znajduje się pod adresem: https://econlp.eu/blog/jak-radzic-sobie-w-czasach-epidemii-i-innych-kryzysow-zakonczenie/

Życzymy przyjemnej lektury,

Zespół Polskiego Instytutu NLP

NLP w czasach epidemii cz. 3 – nowy wpis na blogu

Ta część zajmuje się dalszymi praktycznymi sposobami osiągania wzniosłych uczuć i stanów sprzyjających zdrowiu. Udziela także wskazówek, co robić, by owe doznania były nie tylko przelotnymi zdarzeniami, ale aby stały się integralnym elementem naszego stanu podstawowego, jak określa go Robert Dilts. Do tego potrzebna jest odpowiednia przebudowa sieci neuronalnych, co prowadzi do trwałej przemiany, jak z kolei proces ten określają Daniel Goleman i David Richardson. Proponowane ćwiczenia mają więc służyć trenowaniu „neuronalnych mięśni”, by tym razem użyć metafory stosowanej przez Ricka Hansona. Temu właśnie służą metody werbalne i niewerbalne opisywane w tekście, w tym m.in. „taniec i śpiew zdrowia”, „autogimnastyka” (samouzdrawiający ruch) i inne. Wszystkie one to narzędzia neuroplastyczności świadomie kierowanej, czyli celowemu tworzeniu nowych „obwodów w mózgu” (to znowu Rick Hanson) sprzyjających zdrowiu. Cały tekst dostępny jest tutaj: https://econlp.eu/blog/jak-radzic-sobie-w-czasach-epidemii-i-innych-kryzysow-cz-3/

NLP w czasach epidemii cz. 2 – nowy wpis na blogu

Wpis wyjaśnia różnice między sposobami przeżywania stresu przez naszych przodków i przez współczesnego człowieka oraz dotyczące konsekwencji stresu dla organizmu kiedyś i dzisiaj. Omawia także praktyczne metody pracy z umysłem, które może stosować każdy w celu kultywowania swojego zdrowia. Metody te składają się na prosty i zarazem spójny program zmiany starych mentalnych nawyków skupiania się na chorobie i generowania lęku, na nowe, wspierające zdrowie. Wpis dostarcza także praktycznej wiedzy na temat efektywnych kanałów komunikowania się z nieświadomością, która w świetle obecnej wiedzy kontroluje aż 95% naszej codziennej aktywności, w tym procesy zdrowienia, samoodbudowy, samoregulacji itp. Odpowiada także na pytanie, co robić, gdy mimo chęci pojawiają się podczas ćwiczeń (i nie tylko) tzw. „dystraktory”, czyli przeszkadzające myśli i emocje, wyzwania itp. A co wspólnego ma z tym wszystkim fizyka kwantowa? Odpowiedź znajduje się we wpisie: https://econlp.eu/blog/jak-radzic-sobie-w-czasach-epidemii-i-innych-kryzysow-cz-2/

NLP w czasach epidemii – nowy wpis na blogu

 

Prezentujemy I część artykułu poświęconego radzeniu sobie w czasach epidemii i innych wyzwań. Zapoznaje on z podstawowymi zasadami naturalnego wzmacniania organizmu, ale także podnoszenia jakości swojego życia, pomnażania wewnętrznych zasobów i rozwijania swojego potencjału. W sytuacji powszechnego lęku szczególnie potrzebne są sposoby neutralizowania stresu, poczucia bezradności i zagubienia w nowych realiach zdrowotnych, ale także gospodarczych, prawnych i społecznych. Możemy zrobić w tym względzie dla siebie i bliskich o wiele więcej, niż powszechnie się wydaje. Prezentowany tekst pomaga w tym, by wziąć sprawy w swoje ręce i wykorzystać wielorakie możliwości, które są tuż obok. Zaczynamy od prostych, zdawałoby się trywialnych, lecz potwierdzonych naukowo zasad i sposobów dotyczących dbałości o zdrowie fizyczne i psychiczne. Osoby pragnące pogłębić wiedzę na poruszane we wpisie tematy znajdą liczne odnośniki do polecanych źródeł. Opierając się na tym fundamencie, kolejna część artykułu będzie zapoznawać ze specyficznymi metodami NLP i pokrewnymi, wspierającymi tworzenie zdrowia, procesy zdrowienia i rekonwalescencję. Zapraszamy do lektury: https://econlp.eu/blog/jak-radzic-sobie-w-czasach-epidemii-i-innych-kryzysow-cz-1/

Nowa promocja naszych książek na trudne czasy

Tak dużych upustów na nasze książki jeszcze nie było! Sytuacja, która wymusza na nas obecnie ograniczenie aktywności w świecie zewnętrznym, zatrzymuje nas w domu i znacząco zmniejsza kontakty bezpośrednie z ludźmi, sprzyja równocześnie m.in. nadrabianiu zaległości w lekturach. Warto wykorzystać ten czas na czytanie inspirujących i wzbogacających wiedzę książek, do których należą publikacje naszego Wydawnictwa. Jest to również czas, w którym wzajemne wsparcie i pomoc mają szczególne znaczenie.   Przygotowaliśmy więc specjalne, dodatkowe promocje w naszej Księgarni, które będą obowiązywały do czasu odwołania stanu epidemii lub do wyczerpania zapasów w magazynie, jeśli nastąpi ono wcześniej. Nowe ceny specjalne obejmują zarówno pojedyncze tytuły, jak i całe zestawy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie Księgarni: https://econlp.eu/ksiegarnia/

Nie tylko materia

Codzienność pozostawia niewiele miejsca na filozofię, a tym bardziej na duchowość. „Twarde realia” życia stawiają przed nami zadania całkowicie odległe od tak ulotnych tematów, jak wymienione przed chwilą. A jednak zainteresowania i potrzeby duchowe człowieka są pewnie tak stare, jak jego gatunek. I chociaż mogą być tłumione na wszelkie możliwe sposoby, traktowane jako wstydliwe i niepokojące zarazem, nie powoduje to, że znikają. Co najwyżej zostają przeniesione na poziom nieświadomy, lecz nadal domagają się swoich praw. Także u ludzi młodych. Jak więc mamy traktować je w XXI wieku? Na ten temat rozmawia Benedykt Peczko z Agnieszką Michalską tutaj:  https://www.youtube.com/watch?v=6cmxGHCCW-4

Zagrożenie epidemiologiczne a psychoterapia i coaching w PINLP

Informujemy, że zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Konsultanta Krajowego ds. Psychiatrii i innych instytucji państwowych, przyjętych także przez Polskie Stowarzyszenie Neuro-Lingwistycznej Psychoterapii, psychoterapia w Polskim Instytucie NLP jest obecnie prowadzona zdalnie (telefonicznie, poprzez Skype lub inne komunikatory) z zachowaniem ochrony danych osobowych według wytycznych RODO. To samo dotyczy coachingu oraz superwizji. Osoby zainteresowane szczegółami prosimy o kontakt z naszym biurem: tel. 48  500 283 384, e-mail – biuro@econlp.eu. Gdy tylko sytuacja pozwoli na pracę tego rodzaju w kontakcie bezpośrednim, powiadomimy o tym w osobnym ogłoszeniu.

Rozmowa z Benedyktem Peczko o problemach dzieci i młodzieży

Ministerstwo Zdrowia wprowadza specjalizację medyczną w zakresie psychoterapii dzieci i młodzieży. Odrębne szkolenie przygotowujące do tej roli ma trwać cztery lata. Czy takie działania rozwiążą problem? A co z profilaktyką? Jakie są przyczyny trudności, z jakimi borykają się współczesne dzieci i młodzież? Jak im przeciwdziałać? Nie ma prostych odpowiedzi, ale pilnie trzeba ich poszukiwać. Temu właśnie celowi służy rozmowa przeprowadzona z Benedyktem Peczko przez Agnieszkę Michalską. Cały jej zapis znajduje się tutaj: https://youtu.be/OXN8ov6dIpM

Nowy wpis na blogu

Na naszym blogu pojawił się nowy wpis pt. „Czym różnią się od siebie szkolenia NLP”. Na jego treść składają się najczęściej zadawane pytania przez użytkowników oraz odpowiedzi na nie. Jest w nim również mowa o tym, czym różni się praca na poziomach zachowań i umiejętności od zmian dokonywanych na wyższych poziomach, takich jak przekonania, wartości, tożsamość itd. Oraz dlaczego modyfikowanie zachowań i rozwijanie nowych umiejętności często jest niewystarczające do osiągnięcia satysfakcjonującej zmiany. Zapraszamy do lektury: https://econlp.eu/blog/czym-roznia-sie-od-siebie-szkolenia-nlp/

Nowe terminy superwizji psychoterapeutycznej

 

Informujemy o nowych terminach superwizji grupowej dla psychoterapeutów: 28-29.03.2020 oraz 6-7.06.2020. Zajęcia te odbywają się w ramach Studium Neuro-Lingwistycznej Psychoterapii, ale zapraszamy na nie wszystkich psychoterapeutów, w tym osoby, które gromadzą godziny superwizji do uzyskania lub przedłużenia certyfikatu. Prowadzący – Benedykt Peczko, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor. Cena dwudniowych zajęć – 520 zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z naszym biurem.