Zapraszamy na kolejną audycję z cyklu #NLPWebinar. Prowadzący to Benedykt Peczko i Jessika Molińska jako moderatorka. Tematem jest rozwijanie umiejętności przekształcania doświadczeń „porażki” w swoje mocne strony i zasoby. Czy to możliwe? A jeśli tak, to jak to zrobić? Tego dowiesz się właśnie podczas webinaru.

To bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od najmłodszych lat jesteśmy oceniani, osądzani i krytykowani. Zwykle pozytywną intencją naszego otoczenia jest motywowanie nas w ten sposób do większego wysiłku, rozbudzanie ambicji, zapobieganie nadmiernemu samozadowoleniu, pobudzanie do rywalizacji itd. Bruce Lipton, autor książki pt. „Biologia przekonań” podkreśla, że większość dorosłych wcale nie chce wyrażać w ten sposób swojej niechęci do dziecka, ani mu zaszkodzić, lecz stara się wykorzystać negatywne oceny, aby stymulować podopiecznych do większego wysiłku, wzmożonych starań i szybszego uczenia się. Jednak przy tej okazji dzieci otrzymują sporą ilość śmieciowych przekazów i mimowolnie zaczynają powielać przejęty od dorosłych stosunek do tzw. „błędów” i „porażek”, oskarżając siebie z ich powodu i – paradoksalnie – blokując swoje osiągnięcia. Tymczasem różnego rodzaju „niepowodzenia” to cenny materiał, dzięki któremu zdobywamy doświadczenie i rozwijamy mądrość życiową. Warto tylko wiedzieć, jak robić to w optymalny sposób.

Rejestracja do webinaru: https://event.webinarjam.com/register/287/24lk3uwx?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=nauki_z_holakracji_turkusowa_konferencja_i_wiele_innych_nowosci_dla_ciebie&utm_term=2023-03-14

 

Tagged on:     

Dodaj komentarz