Czy wiesz, że nazwy „neurolingwistyczna edukacja”, „neurolingwistyczny trening”, „neurolingwistyczna terapia” itp. istniały już w 1937 r., a ich autorem był Polak, który stał się prekursorem NLP? Czy wiesz, w jaki sposób współczesna wiedza neuropsychologiczna pomaga zrozumieć mechanizmy zmian osiąganych dzięki NLP? W jaki sposób NLP może Ci pomóc w pracy, zwiększać Twoją skuteczność i wspierać rozwój? Czym jest neurolingwistyczne programowanie i dlaczego już w latach 1970. zdobyło szerokie uznanie w wielorakich dziedzinach zawodowych, jak też w samorozwoju? Dlaczego jego modele i metody w większej części świata stanowią integralny element przygotowania zawodowego w biznesie, sporcie, edukacji, profesjonalnej pomocy itd.? Także wtedy gdy osoby, które je poznają i stosują, nawet nie wiedzą, że to właśnie NLP jest ich źródłem. Na czym polega działanie tych metod?

Między innymi na te pytania odpowiemy podczas webinaru. Prosili o to zarówno odwiedzający naszą stronę, jak też uczestnicy wcześniejszych audycji z cyklu #NLPWebinar. Tamte spotkania były poświęcone wybranym zagadnieniom NLP i dostarczały jego zróżnicowane „próbki”. Na pewnym etapie pojawiła się jednak potrzeba, by dostarczyć bardziej syntetycznego przedstawienia NLP jako całości, co czynimy właśnie przy okazji tytułowego webinaru.

Jest to inne wprowadzenie do NLP, niż można znaleźć w popularnych publikacjach. Gdy pierwszy raz zetknąłem się z NLP (1985), miało ono zaledwie ok. 10 lat. Obecnie zbliża się do „pięćdziesiątki”. Przez ten czas wiele się wydarzyło w jego obszarze, ale także w zakresie wiedzy o człowieku w ogóle. Dlatego wyjaśnianie NLP dzisiaj powinno uwzględniać najnowsze odkrycia oraz zgromadzone doświadczenie. Dlatego w naszym wprowadzeniu dostarczymy zaktualizowanych informacji dotyczących omawianego tematu.

Prowadzący: Benedykt Peczko i Marek Wzorek

Zapisy na webinar tutaj: https://event.webinarjam.com/channel/NLPWebinar14

Zapraszam,

Benedykt Peczko

Dyrektor Polskiego Instytutu NLP

 

 

Dodaj komentarz